Уважаеми учители,
Уважаеми дейци на българската култура,
Скъпи ученици,
Поздравявам Ви най-сърдечно по повод 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост!
Този ден е повод за национална гордост, духовно извисяване и стремеж към усъвършенстване чрез значимите постижения на нашата наука и култура. 24 май е Денят на светите братя Кирил и Методий и тяхното високохуманно дело, служещо на великата идея за равенство и духовност. На този ден отправяме благодарност и признателност към своите учители и към творците – художници, музиканти, майстори на словото, за духовните блага, с които ни даряват и допринасят за нашето духовно извисяване.
От сърце Ви желая здраве, мъдрост, творческо озарение и професионално удовлетворение!
Честит празник!
Тахир Тахиров
Председател на Общински съвет – Търговище