Уважаеми учители, дейци на културата, просветата и науката,
скъпи ученици, студенти и жители на област Търговище,
Приемете моите най-сърдечни поздравления по случай 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност!
Този светъл празник е символ на духовността, знанието и стремежа към просвещение – ценности, които през вековете са съхранили българския дух и националната идентичност.
На този ден изразяваме своята признателност към всички учители, преподаватели, културни и просветни дейци, библиотекари, творци и учени, които с всеотдайност, търпение и вдъхновение пазят и предават знанието на младите поколения.
Пожелавам Ви здраве, вдъхновение и още много успехи по пътя на знанието!
Честит 24 май!
инж. Илко Илиев
Областен управител на област Търговище