Уважаеми жители и гости на град Търговище,
Приемете моите най-сърдечни поздравления по случай официалния празник на града – 14 май!
Този ден е повод да изразим своята признателност към богатата история, съхранените традиции и будния дух на поколенията, които с труд, талант и родолюбие са изградили облика на Търговище като значим културен и икономически център.
Днес ние отдаваме заслужено уважение към всички, които със своята всеотдайност и усилия допринасят за развитието на града и за утвърждаването му като място, изпълнено с много възможности.
Пожелавам на всички Вас здраве, благополучие и вдъхновение. Нека Търговище продължава да се развива и да бъде източник на гордост за своите жители!
Честит празник!
Радослав Бойчев
Областен управител на област Търговище