С много настроение, аплодисменти и обич към музиката премина пролетният концерт на Вокално-инструментален състав „Златни зари“ към ОНЧ „Напредък – 1864“. Събитието събра почитатели на музиката, които имаха възможност да се насладят на изпълнения на обичани стари шлагерни песни.
Съставът, с ръководител Събина Георгиева, отново доказа своята отдаденост към музикалното изкуство и способността си да създава топла и емоционална атмосфера. В концертната програма активно участие взеха и корепетиторите Радка Колева (акордеон), Румена Ширкова-Ангелова (пиано) и Тодор Тодоров (китара), които допринесоха за цялостното звучене и професионалното представяне на формацията.
Специален акцент в събитието бе поздравителният адрес, изпратен от областния управител, с който бе изразена признателност към дейността на състава и приноса му за съхраняване и популяризиране на българската музикална традиция.
В пролетния концерт се включиха и гост-изпълнители от Балет „Галакси“ с ръководител Екатерина Петрова, които допълниха музикалната програма с атрактивни танцови изпълнения и създадоха още по-празнична атмосфера.
Концертът се превърна в празник за всички присъстващи — вечер, изпълнена с носталгия, красота и любов към шлагерната музика.
Симона АЛЕКСИЕВА