Със силно участие и призови класирания се отличиха състезателите на КСГ „Торнадо“ по време на Държавното лично-отборно първенство за Купа България по спортна гимнастика. Надпреварата за юноши старша възраст, младежи и мъже се проведе в НСЗ „Раковски“ в София и бе официално открита от легендите на българската гимнастика Йордан Йовчев и Красимир Дунев.
Клубът участва с отбори при младежите и мъжете, като и в двете възрастови групи демонстрира отлична подготовка и състезателен дух.
Младежкият състав в състав Толга Абдурахманов, Данаил Руменов и Християн Василев завоюва трето място в отборното класиране. Силно индивидуално представяне записа Толга Абдурахманов, който се нареди на четвърто място в многобоя.
При мъжете отборът на „Торнадо“, в който участваха Георги Стоянов, Светослав Ангелов, Димитър Иванов и Пламен Каралийски, зае четвърто място в крайното класиране. Георги Стоянов се класира осми в индивидуалния многобой.
Успехите продължиха и във финалите на отделните уреди. С по два бронзови медала се отличиха Толга Абдурахманов при младежите и Георги Стоянов при мъжете – съответно на халки и висилка. Георги Стоянов зае пето място на прескок, Толга Абдурахманов се класира четвърти на кон с гривни и успоредка, а Данаил Руменов завърши осми на прескок.
От клуба изразиха удовлетворение от представянето на всички състезатели, които достойно защитиха името на „Торнадо“. Специални поздравления бяха отправени към треньорите и съдиите за тяхната отдаденост и професионализъм.
Предстои ново предизвикателство за гимнастиците – през месец май те ще вземат участие в Държавното лично-отборно първенство „Купа България“ за детско-юношеска възраст във Варна, където клубът ще бъде представен от състезатели на възраст от 5 до 12 години.