Ден на отворените врати

На 18 май 2026 г. Националната здравноосигурителна каса, съвместно с регионалните здравноосигурителни каси в страната, ще проведе Национален ден на отворените врати. Инициативата е част от информационната кампания „НЗОК за теб“, чрез която институцията цели да бъде по-близо до гражданите и да улесни достъпа им до полезна информация и консултации.

Кампанията се развива в няколко направления, като вече стартира и инициативата „НЗОК при теб“. Чрез нея екипи на Касата посещават различни населени места, за да разговарят директно с хората, да отговарят на въпросите им и да съдействат при възникнали здравноосигурителни казуси.

През последните години представители на НЗОК и регионалните структури са провеждали срещи в домове за възрастни хора, училища, университети и общини. Основната цел е гражданите да получават навременна информация и да имат възможност за открит диалог с институцията.

В рамките на Деня на отворените врати посетителите ще могат да се запознаят отблизо с работата на НЗОК, както и да получат консултации по различни въпроси, свързани със здравното осигуряване. Предвидени са срещи с управителя и подуправителя на НЗОК, с директорите на дирекции в централното управление, както и с експертите и ръководствата на регионалните здравноосигурителни каси.

От НЗОК подчертават, че поставят пациента в центъра на своята дейност и продължават да развиват политики, насочени към прозрачност, активна комуникация и по-добра информираност на обществото.

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *