Здравето е най-голямото човешко богатство. Всеки от нас за себе си или за свои близки търси медицинска помощ.
Преди няколко дни във вестник „Телеграф” прочетох едно мнение за хирургическото отделение на нашата болница. Мисля си, че в медиите по-често се появяват критични материали, а за своя неуморен денонощен труд медицинските екипи заслужават благодарност.
Изказвам своето мнение и своята благодарност като неотдавнашна пациентка на Хирургическо отделени, ОАРИЛ и Първо вътрешно. Благодаря на личния ми лекар д-р Христо Христов за правилното насочване към кабинета по хирургия. Възхитена съм от д-р Асен Асенов и д-р Славчев, че преди изследванията, от пръв поглед поставят точна диагноза. Благодаря на медицинските сестри от 17 кабинет – Павлина Костова и Балабанова. В хирургическото отделение имаше много пациенти не само от търговищка област, но и от разградска, шуменска и сливенска. Те са потърсили помощ в нашата болница по препоръка на свои близки. Това е най-добрата атестация за нашите лекари.
Приятно впечатление не само на мен направи много добре организираната екипна работа. В моменти, когато завеждащ отделенията д-р Славчев, д-р Коева и д-р Ива Русева провеждат главни визитации, се чувства отговорността за всеки пациент. Благодаря на екипа, който ме оперира – на д-р Асен Асенов, д-р Иван Стойчев и анестезиолога д-р Филипов. Приятно впечатление прави доброто и навременно професионално взаимодействие между отделните отделения. Специално благодаря на д-р Ира Русева за навременната помощ. Пред нейния кабинет с надежда чакат много хора. Когато й благодарих, тя с усмивка ми отвърна: „Такава ми е работата. Аз съм като тежката артилерия”.
Всеки от лекарите заслужава благодарност. Лечебният процес тук е немислим без всеотдайната работа на медицинските сестри и санитарите. Благодарна съм за доброто им отношение.
Когато градът ни притихва за отмора, в нашата търговищка болница будуват лекари, медицински сестри, лаборанти, санитари. Всички те са необходими. Има много проблеми като старите легла, одеяла, постелята…
За всичко това са нужни средства. Аз смятам, че болниците и училищата са храмове, в които се свещенодейства. И тези храмове трябва да бъдат не акционерни дружества, а под егидата на държавата, защото най-ценното за една държава са здравето на народа и образованието на децата.
Русанка Василева
БЛАГОДАРНОСТ
Ако някой добрина ти стори
не казвай: „тен кю” и „сори”.
Не бързай с френското „мерси”,
а слово родно потърси.
Във българското „благодаря”
има толкоз добрина.
Като благ дар това слово е родено –
със светлина е озарено.
Всяка буква, всяка дума има своята вибрация, когато звучи на родния ни, свещен български език. Само от корен „благ” могат да се родят толкова думи с положително значение: благодарност, благородие, благовестие, благополучие, благоденствие, благодетелност, благоговение…